at a candy store, erika bought 3 kilograms of cinnamon red hots and 1 kilogram of gummy bears for $21.00. meanwhile, irene bought 3 kilograms of cinnamon red hots and 3 kilograms of gummy bears for $39.00. what is the cost of one kilogram of each type of candy?