Answer:
13
Step-by-step explanation:
Answer:
100088765
Step-by-step explanation:
Answer:
The 12 pack.
1.80×2=3.60
6 pack of pepsi is $1.80
12 divided by 6 is 2.
1.80 x 2 is 3.60
If you buy two of the 6 pack pepsis, it would have 12 pack of pepsi but would cost $3.60. If you buy the 12 pack, it would be $3.50 so it would be the 12 packs being the better deal.
*note* I'm stupid so I would probably buy the 6 packs twice ;(
Answer:
y = 3 and x = 3
Step-by-step explanation:
(11)
The equation of a horizontal line parallel to the x- axis is
y = c
where c is the value of the y- coordinates the line goes through
Here that is 3, thus
y = 3 ← equation of line
(12)
The equation of a vertical line parallel to the y- axis is
x = c
where c is the value of the x- coordinates the line passes through
Here that is 3, thus
x = 3 ← equation of line