Answer: $1.25
Step-by-step explanation:
Given: Quinn spent $16.49 for 3 magazines and 4 sheet of stickers .
Cost of each magazine =$3.99
Cost of 3 such magazines=
The sales tax=$1.02
Cost of coupon =$ 1.50
Therefore the total cost of 4 sheet of stickers=$16.49-$11.97-$1.02+$1.50
⇒ The total cost of 4 sheets of stickers=$5
Now cost of 1 sheet of stickers= 5÷4 = $1.25
∴ cost of 1 sheet of stickers = $1.25
y2-y1 over x2-x1
-1+4/k-4=34
W(0,\ 0),\ X(0,\ 3),\ Y(-3,\ 3),\ Z(-3,\ 0)
The area is
square units.
check the picture below. Notice, is just a 3x3 square.