Sarah is correct because if Ursula is earning $9 per hour then every hour you can add 9. Lets say h=2 then you would multiply 9*2 to get how much she spent. Josh is incorrect because dividing would subtract the amount of money every our.
Hope this Helps
(b) What is the cost of renting the truck has driven 230 miles?
B. b = −75
C. b = 13.5
D. b = 486
Answer: W = 2.2
Is the answer correct? How do you check the answer?
Thank you in advance!!