Answer:
Step-by-step explanation:
I think it is quite simple
Step 1. Find out the cost per ounce.
Step 2. Divide the cost of the box by the number of ounces.
hope this will find you well!
Answer:
The answer is £4.16
Step-by-step explanation:
26 x 16 = 416 = £4.16
Answer:£4.16
Step-by-step explanation: 16 x 26=416 convert into pounds=£4.16
B. 2 miles
C.2 1/2 miles
D. 3 miles
Answer:
3 miles
Step-by-step explanation:
no need
Answer:
C. 2 1/2
Step-by-step explanation:
ED2020
y=-xx-3
Is this parallel perpendicular or neither
Neither XP Hope this helps