Answer:
Edge answer is B) 114 shares
Step-by-step explanation:
I gotchu homies
The following table displays the price for a package of plums at various stores in a city. The package price is based on the number of plums in each bag.
# of Plums in Package 41, 25, 17, 9.
Price of Package ($) 15.58, 9.50, 6.46, 3.42.
Answer:
0.38 dollars per plum
Answer:
The rate is about 19 $
Step-by-step explanation:
Answer:
The 2nd graph correctly represents the situation.
Step-by-step explanation:
Let the number of Atomic Fireballs= x and the number of Gummi bears= y.
Now, Juan purchased total 7 pounds of candies.
So,
Also, the cost of Atomic Fireballs and Gummi bears is $4.25 and $1.25 per pound respectively.
Since, Juan spent total $14.75 before taxes.
Then,
That is, the system of equations is given by,
Plotting the equations, we get that,
The 2nd graph shown below correctly represents the situation.
Answer:
58 minutes.
Step-by-step explanation:
From the question, Karen worked on the model in two windows;
1) 11.13 AM - 11.54 AM = 41 minutes
2) 1.29 PM - 1.46 PM = 17 minutes.
Hence, the total amount of time Karen spent working on the Shuttle model is:
41minutes + 17minutes = 58 minutes.