Answer:
Option D is correct.
Unit rate = $75.46/ share
Explanation:
Unit rate defined as the rate are expressed as a quantity 1, such as 3 feet per second or 8 miles per hour, they are called unit rates.
Given the statement: $6,188 for 82 shares of stock.
⇒Number of share = 82
Substitute the given values we get;
Therefore, the unit rate (nearest to hundredth place) is, $75.46/ share
A the cell wall controls division of the cell
Answer:
Finding burial sites of habilis on different continents
Explanation:
Just took the test and got it right!