Answer: 3t^2-9t+2
Step-by-step explanation: im assuming you meant +2. First you need to distribute 3t^2-15t+6t+2 and then you need to combine like terms.
Answer: There will be five decimal places in total.
Step-by-step explanation:
Since we have given that
We have to write as a fraction multiplication problem:
The answer is in the hundredths-thousandths i.e. five decimal places because first expression is in thousandths i.e. there are 3 decimal places and second expression is in hundredths i.e. there are 2 decimal places .
So, there will be five decimal places in total.
Answer:
$9/ per pound of shrimp
Step-by-step explanation:
Answer: $9 per pound
Step-by-step explanation:
The unit rate is the amount of money per pound of shrimp.
Divide the money by the number shrimp to find the unit rate.
36 / 4 = 9
The unit rate is $9 per pound.