Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
The 8 oz has lower unit rate, it's lower by .2.
Step-by-step explanation:
8 oz divided by $6 = $1.333 for 1 oz ---- (round to 1.3)
6 oz divided by $4 = $1.5 for 1 oz
How does this affect the range?
A.) The range is decreased by 4.
B.) The range is decreased by 16.
C.) The range is decreased by 22.
D.) The range is decreased by 33.