9(2n+1) = ___

More question are coming btw

Answers

Answer 1
Answer: (9*2n)+(9*1)=18n+9

Does that answer your question?
Answer 2
Answer: the answer is 18n+9 and that's okay

Related Questions

HELP PLEASE BE QUICK
What is the surface area of this triangular prism
pls help...1.The given right rectangular prism is composed of small cubes. Find the following is the volume of the prism and the volume of one of the small cubes.
What is 0 tims 0 plus 3 times 12 divided by 14
The height of a trapezoid is 8 inches and its area is 96 inches squared. One base of the trapezoid is 6 inches longer than the other base. What are the lengths of the bases? Explain how you found your answer.

What is one-tenth of 2000???

Answers

u divide by the bottom and x by the top so when you divide 2000 and 10 It gives you 200 and u x by 1 which is 200 so the answer is 200

What is one and a half days equal to

Answers

It will equal a 24 hours and 12 hours
 It is 3/2 idk if you are looking for a fraction or not

A chair that cost $210 was reduced by 40% for a one day sale after the sale, the sale price was increased by 40% what is the price of the chairEnter

Answers

The price of the chair afterwards was $176.40.  You take $210 and multiply it by .40 and get $84.  Then you subtract it from 210 and get 126.  Then take 126 multiply it by .40 and get $50.40 then you add it back to the $126 and get $176.40

The best way to find percent is to use proportion. After using proportion your answer would probably be 84$. Remember the percent always goes over 100. so u would put 40 over 100 and 210 under n which is the part you don't know.

After 1 second the rock is 67 feet in the air after 2 seconds it is 128 feet in the air

Answers

Answer:

Keep multiplying the number of feet to the number of seconds but I dont know what the question is if its 3 seconds then 201 feet and keep going

Step-by-step explanation:

Which is the better buy? A 12 pack of Pepsi for $3.50 or a 6 pack for $1.80?

Answers

Answer:

The 12 pack.

1.80×2=3.60

6 pack of pepsi is $1.80

12 divided by 6 is 2.

1.80 x 2 is 3.60

If you buy two of the 6 pack pepsis, it would have 12 pack of pepsi but would cost $3.60. If you buy the 12 pack, it would be $3.50 so it would be the 12 packs being the better deal.

*note* I'm stupid so I would probably buy the 6 packs twice ;(

How many grains od sand in 8x40m

Answers

well im going to say that that means 40 million since we are talking about grains of sand here
so this is what 40 million looks like
40,000,000 
so lets multiply that by 8 
40,000,000 x 8 = 320,000,000
so your answer is  320,000,000
:P