As we entered the ski resort, we saw a variety of slopes to choose from!
I didn't see the steep slopes that ran for miles because I had been asleep.
Those were the only two I could really think up of. Hope they were of use!
One candy bar cost $5.21.
You divide 26.05 by 5 and you get 5.21.
CHECK:
5.21+5.21+5.21+5.21+5.21=26.05 OR
5.21*5=26.05