Answer:
15
Step-by-step explanation:
Answer:
7 and 8 tons
Step-by-step explanation:
Answer:
4 cans for $2.48, so 2.48/4= $0.62 per can
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
62 cents per can
Answer:
Length 4, width 5 depth 3
Step-by-step explanation:
3 times 4 times 5= 60
also it is the same as #2 which has a width of five and has a volume of 60 lol
i hope this helps u pls give a brainliest and a thx ;)
90°
120°
210°
Answer:Answer:
C. 120°
Step-by-step explanation:
m∠d = 150°
m∠ a = 90°
The sum of angles at a point add up to 360°
m∠b + m∠c +m∠e = 360° - (90° + 150°) = 120°