B. 17°F
C. 24°F
D. 86°F
Answer:86F
Step-by-step explanation:
{−4, 1, 5, 8}
{−4, 8, 5, 1, 5}
No domain exists
The correct answer would be B. When we find the range or domain we only list repeating values once.
10
20
Total Cost
$17.50
$35.00
$52.50
$70.00
30
40
$3.50
$1.75
$17.50
$7.25
===================================================
Explanation:
To get the unit cost, we divide the total cost over the number of pounds.
We can do this for any row
You don't need to show all four row calculations. You can simply pick one row.
This tells us that each pound costs $1.75
Put another way: the price is $1.75 per pound