Im pretty sure its asking you to circle the answer to each equation.
so I know the last ones answer is 2.5 because if you run 2.5 miles each day for 5 days you'd get 12.5.
Answers:
A - Im not quite sure.. 3.5 maybe?
B - 3.5
C - 2.5
1. y = 3x
y = x + 4
Answer:
Step-by-step explanation y=2x
30
32
32.5
30.2
2) The cost of 50 pounds of pet food is $117.50. What is the cost for one pound of pet food?
$23
$0.43
$2.35
$235
Its really urgent
Answer:
9 -3√2 + 3√3 - √6
Step-by-step explanation:
Use Foil (First Outside Inside Last)
(3 + √3)(3 - √2)=
9 -3√2 + 3√3 - √6