Answer:
Step-by-step explanation:
We have been given that a 10-pound box of apples costs $12.50.
First of all, we will find cost of each pound of apples by dividing total cost by 10 as:
Therefore, our required fraction would be .
A. 4^-15
B. 4^-2
C. 4^2
D. 4^8
0
4
© -12.5
0 0.454545...
Answer: 4
Step-by-step explanation: 4 is the answer because an integer is any whole number, but not 0.