is a solution of the given differential equation. y' + 9y = 0
cos2x-sin2x=1-2sin2x
It is 12×3 = 36
4(3) = 12 and multiply with three i.e. 12×3=36
3 1/2 pounds of pecans
for $3.20 per pound
and 5 1/2 pounds of peanuts. What was the
price per pound for the peanuts George
purchased?
Answer:
2/3
Step-by-step explanation:
Everytime the line moves over 3 it goes up 2, so the run is 3 and rise is 2. It is written in rise over run.