Answer:
8lb!
Step-by-step explanation:
He would have more apples so he wouldent have to go out to get more!
Answer: 1/8
The answer is: 1/8
B. y=48x+2
C. y=2x−48
D. y=2x+48
Answer:
y = 2X-48
Step-by-step explanation:
Cost to the owner for day's supply of hot dogs,buns and mustard = $48
Profit = $2 profit for each hot dog sold
Let X be the number of hot dogs sold
The profit earned by hot dog stand for X number of hot dogs
y = 2X-48
Answer:
C. y=2x−48
Step-by-step explanation:
did it on edge 2020
Answer: Its {8}{4$}
Step-by-step explanation:
because 7.9 rounds up to 8 and 3.89 rounds up to four.