Answer:
aaaa
Step-by-step explanation:
65
6 · g · g · g
2g · 2g · 2g
2 · g · g · g
Answer:
6g
Step-by-step explanation:
Answer:
G=-6
Step-by-step explanation:
Answer: $0.29 per pound
Step-by-step explanation:
Answer: 0.29
Step-by-step explanation: The first thing that you need to know is that a ton equals 2,000 pounds. Therefore, 6,000 pounds of rocks cost $1,740. In order to solve the problem you need to divide $1,740 by 6,000. 1,740 / 6,000 = .29
Each pound cost $ 0.29. (29 cents)
B.$24
C.$39
D.$44
Answer:
192
Step-by-step explanation:
y = 3(2^x )
The value of x is given so we just need to substitute it in that equation..
So it'll become,
y = 3(2^6)
2^6 = 2x2x2x2x2x2= 64
now,
y = 3x 64
= 192
That's the value of y