B. 2 miles
C.2 1/2 miles
D. 3 miles
Answer:
3 miles
Step-by-step explanation:
no need
Answer:
C. 2 1/2
Step-by-step explanation:
ED2020
Answer:
X=2 Y=-2 for 3x+y=4 X=2 Y=2 for x-3y=-4
Step-by-step explanation:
3x+(-2)=4
3x2+(-2)=4
6+(-2)=4
X-3y=-4
2-3x2=-4
2-6=-4
Hope this helped!
Answer:
30$ C
Step-by-step explanation:
To calculate the average unit price of the tutus, you would normally divide the total cost by the quantity. This would give you the cost per tutu. However, without information on quantities, we can't compute averages. The director should examine the table for the deals with the lowest and highest average unit costs.
From the given problem, it seems more information is needed. Normally, a table would offer pairs of information with the cost per tutu at different quantities. If we had a total cost and a quantity, we could calculate an average by dividing the total cost by the quantity. For example, if the director orders 10 tutus at a total cost of $250, the average unit price for each tutu would be $250/10 = $25 per tutu. Similarly, if 10 tutus cost $330, we would calculate $330/10 to get $33 per tutu. However, without the quantities, we can't make these calculations. The director should carefully examine the table listing unit prices and quantities and choose the deal with the lowest average unit cost for the least expensive deal and the deal with the highest average unit cost for the most expensive deal.
#SPJ3
times the shortest side. The third side is
14
feet more than the shortest side. The perimeter is
62
. Find all three sides.
What is the height of the larger cone?
Answer:
3
Step-by-step explanation:
Let V and v be volumes of two similar cones.
so R/r=H/h
V=1/3π R²H
v=1/3πr²h