Answer:
6g
Step-by-step explanation:
Answer:
G=-6
Step-by-step explanation:
Chose exactly 2 answers.
A)4x-12
B)3x-4
C)3(2x-6)
D)4(x-5)
what are the unit rates for those two and one more question: which is the better gbuy
Answer: 1. 0.19125 dollars per ounce, 2. 0.16083 dollars per ounce.
Step-by-step explanation:
In first question, a 24 ounce box of cornflakes cost $4.59
Therefore, 24 ounce = 4.59 dollars
⇒ 1 ounch = dollars
⇒ 1 ounch = 0.19125 dollars
⇒ Price of 1 ounce box of cornflakes equals to 0.19125 dollars.
⇒Thus the unit rate price of cornflakes = 0.19125 dollars per ounce
In first question, a 24 ounce box of cornflakes cost $4.59
Therefore, 36 ounce = 5.79 dollars
⇒ 1 ounch = dollars
⇒ 1 ounch = 0.16083 dollars
⇒ Price of 1 ounce box of cornflakes equals to 0.16083 dollars.
⇒Thus the unit rate price of cornflakes = 0.16083 dollars per ounce
Answer:
V=one third (3)(3)(5)
Step-by-step explanation:
I got it right.
Answer:
A.
V=one third (3)(3)(5)
Step-by-step explanation:
the guy above has good reviews lol