Answer:
$23
Step-by-step explanation:
At a grocery store 3 cans of soup cost $6.90
3 cans = 6.90
1 can= 6.90/3
1 can = $2.3
Therefore the cost of 10 cans can be calculated as follows
1 can= $2.3
10 cans= 10×2.3
= $23
Hence 10 cans will cost $23
2y - 4x =
10
5
10
Answer: -10
Step-by-step explanation:
3x + 4y = 0
Answer: Do you want a translation? If you do, it says, "Hello, I like Mathematics."
Step-by-step explanation: I know spanish.
Answer:
that is spanish for "hello, i like mathimatics"
Step-by-step explanation:
it is