Answer:
=B3 / 4
Explanation:
The price of a packet of grated cheese is $2.60. To make pizza, this packet of cheese is divided into four to make 1 pizza. Therefore, the price of the grated cheese used to make 1 pizza = price of packet of cheese / 4 = $2.60 / 4 = $0.65
This price is the price inserted in cell D3. The price for each packet of grated cheese is inserted in cell B3.
Therefore the formula used in cell D3 to find the price of each grated cheese required for one pizza is:
Formula for D3 is "=B3 / 4"
A lot of storage servers are based on the use of magnetic hard disks, and also the use of SSD and magnetic tape storage systems sometimes.
Server-based storage is known to be a kind of class of data storage that tends to removes cost and difficulty by keeping storage media inside servers instead of a good custom-engineered storage arrays.
Note therefore, A lot of storage servers are based on the use of magnetic hard disks, and also the use of SSD and magnetic tape storage systems sometimes.
Learn more about storage servers from
#SPJ6
Answer:
charAt(3)
Explanation:
charAt as it is the third
Answer:
Mental budget:
Physical budget:
Write down the budget:
Accounting or Financial software: