Answer:
114
Step-by-step explanation:
A=LxW
19x6=114
Answer: 20 pounds
Step-by-step explanation:
Answer:
$24
Step-by-step explanation:
Since the the problem said that the pizza costs 3 plus 3 times the amount of one garlic bread, we would be using the equation:
3+(3*7) =
3+21=
24
B. $10.60
C. $12.00
D. $6.00
-1/2(y - x)
Answer: =-1/2x+-1/2y
Step-by-step explanation:
Answer:
I am.
Step-by-step explanation:
Answer:
i'm not
i'm in 7th grade soo ya
Step-by-step explanation: