Answer:
1, 2, 4, 8, 16, 32
or
1 x 32, 2 x 16, or 4 x 8
Answer:
$700
Step-by-step explanation:
25 the least amount of money earned by each student multiplied by 28 the number of students.
Answer: $40 would be the minimal cost that both shops share. Six roses and a vase gets $40 from Gabe’s shop, while one rose and a vase gets $40 from Livingston.
Step-by-step explanation:
Livingston florist:
1 Rose + vase = $40.
($1) + ($39)
Gabe’s Flowers:
1 Rose + vase = $30.
($2) + ($28)
We’re trying to get x (x=$2 • amount + vase)...
We know that $2 • 6 = $12...
The cost of the vase from Gabe’s shop is $28.
$28 + 12 = $40.
$40 contains six roses from Gabe’s shop (plus vase.)
$40 contains one rose from Livingston (plus vase).
Hope this helps!
An equation to find the length of the base of the triangle is 22 =____.
The length of the base of the triangle is
_____ inches
B) Ever week for 5 weeks, deposit $20 on Monday, Wednesday, and Friday, and withdraw $27.50 on Tuesday and Thursday.
C) Ever week for 10 weeks, deposit $10 on Monday, Wednesday, and Friday, and withdraw $27.50 on Tuesday and Thursday.
D) Ever week for 10 weeks, deposit $20 on Monday, Wednesday, and Friday, and withdraw $27.50 on Tuesday and Thursday.
_______ units
5.7?