Mark buys A wooden board that is 7 1/2 feet long the cost of the wooden board is 0.50 cents per foot including tax enter the total cost in dollars of the wooden board
Answers
Answer 1
Answer:
it would just be the tot foot time the cost
You would round the numbers to 830 and 20 and divide, that’d be 41.5, that’s your estimate. Then divide 828 and 23, that’d be 36. That’s your answer. Oh and to check your answer, 23 times 36=828
Help number 15,16 and 17 ❤️❤️❤️❤️
Answers
15. the doctor did not make a mistake because you can take away the zero and still have the same value.
16. yes because it was not much but she beat the times by a few seconds.
17. true
Can anybody help me how to sketch each line and find the slope and y-intercept?
Answers
#in addition #in addition #in addition
Which expression is equvilent to -3 (-6b +5)
Answers
18b-15 -3x-6b=18b -3x5=-15
hope this helps, if it doesn't don't hesitate to tell me :)
-3 (5+6b, that might work
Jacob Is Twice as old as Sue. The sum of their ages is 69 years. How old is Jacob?
Answers
Sarah uses 5 1/2 cups of flour for every 2 loaves of bread she bakes. What is the unit rate per loaf?