Option A
Step-by-step explanation:
This is the answer because it is the only thing with only equations...
(ex. 25+7=32 and 34+7=41) those are ONLY equations
I hope that this helped you, have an amazing day!!!!!
Answer:
The answer is A
Step-by-step explanation: Just took the quiz!!!
30
32
32.5
30.2
2) The cost of 50 pounds of pet food is $117.50. What is the cost for one pound of pet food?
$23
$0.43
$2.35
$235